CO TO JEST RESPONSYWNY WYGLĄD?

Nasza strona jest responsywna.

Świetnie wygląda i działa na każdym urządzeniu, od dużego monitora, przez monitory laptopów, tabletów, po smartfony.

Wobec tego – co to jest Responsywny Wygląd?  to nic innego, jak dostosowywanie się układu elementów strony do wielkości monitora. Czyli w zależności od przekątnej ekranu (wielkości ekranu), ta sama treść będzie miała inny układ.

Czemu to służy?

Zabieg ten stosuje się, żeby nie stracić na jakości informacji, treści, a zwłaszcza na czytelności i przejrzystości strony. Na pewno wielu z Was pamięta, albo spotyka się jeszcze z takim układem strony były wyświetlane na „sztywno”. Otwierając taką stronę na małym urządzeniu trzeba było powiększać lokalne fragmenty układu strony, żeby móc przeczytać, co zostało tam umieszczone.

jest jeszcze inna kwestia… która z upływem czasu, przestanie mieć znaczenie.. a obecnie jeszcze ma:

Często się zdarza, że urządzenia takie jak telefony, tablety, rzadziej laptopy czy komputery stacjonarne, działają na starszym oprogramowaniu, często już nie wspomaganym przez producenta, mają zainstalowane nieaktualizowane aplikacje webowe, a ma to bardzo duży wpływ na czytelność nowoczesnych układów stron. Nie wczytują się one poprawnie, ponieważ są one „młodym” pomysłem przedstawiania czytelnie treści stron na mniejszych urządzeniach z dostępem do internetu, w stosunku do wieku oprogramowania w nich zainstalowanego.

Z czasem te starsze urządzenia zostaną zastąpione nowszymi, z lepszą funkcjonalnością i oprogramowaniem, dlatego warto od początku zadbać o nowoczesny i funkcjonalny układ strony www, żeby Twoim potencjalnym klientom Twoja marka kojarzyła się z profesjonalizmem.